Skip to main content
Porozmawiajmy
Logotypy Uni Europejskiej
Logotypy Uni Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - Programu Inteligentny Rozwój i Narodowego Centrum Badań i Rozwoju

Informacja o dofinansowaniu

Staffly sp. z o.o. realizuje projekt: „Przeprowadzenie prac B+R nad technologią matchmakingu pracy tymczasowej na podstawie czynników psychometrycznych” realizowany w ramach powierzenia grantu zgodnie z Projektem: „303 Innovation Fund”

Cel projektu: Opracowanie technologii, która umożliwi pogłębioną analizę i profilowanie użytkowników portalu na potrzeby lepszego dopasowania zleceń w celu zwiększenia efektywności wykonywanej przez nich pracy.

Dofinansowanie projektu grantowego: 800 000 PLN

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach Programu Inteligentny Rozwój.

Śledź nas
2022-12-20
# Tematy
Śledź nas

2 miliony złotych finansowania, dziesiątki tysięcy testów i nielimitowane płatne urlopy. Staffly podsumowuje 2022 rok

2022-12-20

Staffly to polski startup z obszaru HR-Tech. Zespół, który skupił się na psychologicznych aspektach rekrutacji w branżach niższego i średniego szczebla obchodzi właśnie “okrągłe” 14 miesięcy od momentu premiery produktu. Narzędzie oferuje zestaw zdigitalizowanych, krótkich i autorskich testów osobowości, które badają dopasowanie Kandydata do stanowiska pracy, na które aplikuje.

Pozycja na rynku HR

Rok 2022 to przede wszystkim walka o ugruntowanie pozycji na rynku HR. Pozyskanie w stosunkowo krótkim czasie do portfolio Klientów B2B uznanych marek takich jak m.in Toyota Motor Manufacturing Poland, Leroy Merlin, Duży Ben(Grupa Eurocash), Action czy Flying Tiger może robić wrażenie. 

W ciągu ostatnich 12 miesięcy Zespół skupił się także na nawiązaniu współpracy z kluczowymi Partnerami. W lutym tego roku uruchomiliśmy integrację Staffly z eRecruiter, czyli systemem do rekrutacji (ATS) Grupy Pracuj, z którego korzysta ponad 1600 podmiotów. W związku z tego typu partnerstwem testy Staffly mogą być błyskawicznie “podpięte” pod istniejące procesy rekrutacyjne Klientów w ramach jednego narzędzia. Przyszły rok to plany kolejnych integracji na rynku zarówno krajowym, jak i europejskim.

Ruch generowany w ramach procesów rekrutacyjnych Klientów Staffly przełożył się na kilkadziesiąt tysięcy unikalnych testów wykonanych przez Kandydatów aplikujących na stanowiska pracy, a stabilność i bezawaryjność systemu gwarantuje swobodne działanie produktu.

Druga runda finansowania

Udowodnienie realnej wartości w postaci chociażby przyspieszenia preselekcji w rekrutacjach masowych, ale także obniżenia rotacji czy zwiększenia jakości prowadzonych procesów – czyli kluczowych wyzwań działów HR – w połowie roku przełożyło się na pozyskanie drugiej rundy finansowania w kwocie 2 mln złotych. Wzięli w niej udział m. in Protos Next VC oraz Freya Capital. Co na temat startupu mówią inwestorzy?

[..] Widzimy spory potencjał w Staffly, które może naprawdę sporo na tym rynku namieszać. Mamy nadzieję, że z naszą drobną pomocą – tłumaczy Michał Lewandowski, Managing Partner Freya Capital.

[..] Postanowiliśmy zaangażować się kapitałowo jako Protos Next VC ponieważ uważamy, że to rozwiązanie ma szansę być wdrażane w wielu krajach na całym świecie – dodaje Paweł Sikorski, Founding Partner w Protos Next VC.


Szybki rozwój umożliwił zwiększenie zatrudnienia w ramach Zespołu Staffly o 100%. Wprowadziliśmy elementy nowoczesnej kultury organizacyjnej, takie jak np. nielimitowany płatny urlop (za aprobatą całego Zespołu) oraz turkusowa struktura. 

Wystąpienia oraz wyróżnienia

Last but not least – nie moglibyśmy zapomnieć o pojawieniu się w roli ekspertów na wielu wydarzeniach branżowych takich jak np. konferencja HR2022 lub prowadzenie okolicznościowych webinariów organizowanych przy współpracy z partnerami.

Rok 2022, podobnie jak poprzedni, obfitował także w wyróżnienia. W ramach tych zespołowych, jako Staffly drugi rok z rzędu otrzymaliśmy nominację w kategorii “HR Tech” portalu Fintek.pl. Pierwszy raz z kolei pojawiliśmy się na gali finałowej Orła Innowacji Rzeczpospolitej. Zespołowo zostaliśmy także wyróżnieni wśród Top50🇵🇱 startupów wg Vestbee.

Był to także bogaty rok jeżeli chodzi o wyróżnienia indywidualne. Nasz CEO, Filip Sobel, został finalistą prestiżowej listy Forbesa 25 Under 25 oraz laureatem nagrody Forbes Leaders of The Future, a także wyróżnienia “Young Tech Disruptor” przyznawanego przez Kapitułę Masters&Robots Awards. Ostatnio stworzył także dedykowany e-book, o którym więcej przeczytasz pod tym adresem.

moneypl_logo
Nominacja Technologia Roku 2024
Aula Polska logo
Nominacja Aula Polska 2024
EEC Challenge 2023
Finalista EEC Startup Challenge 2023
Innowacyjny Lider logo
Laureat Innowacyjny Lider 2023