Porozmawiajmy
Logotypy Uni Europejskiej
Logotypy Uni Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - Programu Inteligentny Rozwój i Narodowego Centrum Badań i Rozwoju

Informacja o dofinansowaniu

Staffly sp. z o.o. realizuje projekt: „Przeprowadzenie prac B+R nad technologią matchmakingu pracy tymczasowej na podstawie czynników psychometrycznych” realizowany w ramach powierzenia grantu zgodnie z Projektem: „303 Innovation Fund”

Cel projektu: Opracowanie technologii, która umożliwi pogłębioną analizę i profilowanie użytkowników portalu na potrzeby lepszego dopasowania zleceń w celu zwiększenia efektywności wykonywanej przez nich pracy.

Dofinansowanie projektu grantowego: 800 000 PLN

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach Programu Inteligentny Rozwój.

Śledź nas
2020-05-10
# Tematy
Śledź nas

Praca tymczasowa – 5 porad przed pierwszym zleceniem

2020-05-10

Praca tymczasowa może być traktowana jako dobry sposób na szybki zarobek bez stałych zobowiązań – zapewne to jeden z powodów, dla których znalazłeś się na naszym portalu. To bardzo dobrze, ponieważ pracodawcy szukają pracowników tymczasowych w naprawdę wielu branżach. Przykładowo, Staffly oferuje Ci zatrudnienie w hotelach, pracy zdalnej lub przy organizacji eventów. Ważne jest, żeby przed podjęciem się pierwszego zlecenia być do niego dobrze przygotowanym.

1. Dokładnie przestudiuj ofertę pracy

Właściwa informacja jest kluczem do edukacji. W związku z tym, przed podpisaniem pierwszej umowy, dokładnie sprawdź jej warunki, które musisz spełnić. Upewnij się, że wyznaczonego dnia o danej godzinie na pewno jesteś dyspozycyjny, a także czy transport do miejsca pracy nie sprawi Ci wcześniej dodatkowych problemów.

2. Zadbaj o dobry kontakt z pracodawcą

Odpowiednia komunikacja to podstawa każdej pracy, nie tylko tymczasowej. Jeżeli chcesz uniknąć niedomówień, nie bój się dopytać o wszystkie szczegóły przed rozpoczęciem zlecenia. Pracodawca chętnie udzieli wszystkich informacji.

3. Bądź punktualny/a

Nikt z nas nie wspomina dobrze sytuacji, w której ktoś nie przyszedł na czas, prawda? Postaraj się być na co najmniej 15 minut przed godziną, która została podana w ofercie pracy. Da Ci to możliwość spokojnego przygotowania się do wykonania zadania. A może pracodawca przewidział jeszcze krótkie szkolenie? Praca tymczasowa potrafi czasami zaskoczyć.

4. Uprzejmość i kultura to podstawa w pracy tymczasowej

Każdemu z nas lepiej się pracuje kiedy otoczony jest uśmiechniętymi ludźmi – są na to odpowiednie badania rynku pracy. Badania naukowców z uniwersytetu w Warwick wykazały, że zadowoleni pracownicy są o 12% bardziej produktywni. Z kolei negatywne emocje osłabiają nasze wzajemne więzi i sprawiają, że nasza efektywność zdecydowanie spada.

5. Przed zakończeniem pracy dodatkowej upewnij się, czy pracodawca nie ma do niej żadnych zastrzeżeń

Solidność to fundament dobrze wykonanego zadania. Czasami jednak zarówno pracodawca, jak i pracownik tymczasowy mogą rozumieć ją odrobinę inaczej. W związku z tym, zanim wykonasz tzw. ,,ostatni ruch”, zapytaj przełożonego, czy jest zadowolony z Twoich usług. Kto wie, może to początek dłuższej i owocnej współpracy?

Jeżeli teraz jesteś już gotowy aby przyjąć swoje pierwsze zlecenie – zarejestruj się TUTAJ. Przygotowaliśmy z tej okazji ciekawy i edukujący poradnik o pracy tymczasowej, wejdź TU.

Nasi partnerzy

Dołącz do firm korzystających
z narzędzi psychometrycznych Stafflykolejne 14 firm testuje – wkrótce więcej informacji...


Logo eRecruiter

Oficjalny partner eRecruiter

Staffly cieszy się zaufaniem profesjonalistów HR

Chcesz rekrutować z pomocą psychometrii?

Zamów rozmowę z naszym opiekunem klienta biznesowego i poznaj zalety Staffly!
Zamów konsultację
  • Fintech Summit Awards 2021

    Nominacja w kategorii HR Tech
  • Symbol Innowacji 2022

    Nominacja w kategorii InnowacjeStaffly sp. z o.o.,
ul. A. Mickiewicza 10/2,
60-834 Poznań,
Polska, EU
NIP 7812015389
KRS 0000871524
REGON 387611896
Staffly.pl | Dopasowujemy zaufanych pracodawców i sprawdzonych pracowników
Przetwarzanie danych osobowych | Regulamin serwisu | Polityka prywatności © 2020- Staffly sp. z o.o. | Wszystkie prawa zastrzeżone. Design: Zygiel.com (Ilustracje: Storyset, Zdjęcia: Pexels).