Praca w gastronomii pozwala na łączenie codziennych obowiązków lub nauki z pracą dorywczą. Kelner w Warszawie nie może narzekać na liczbę dostępnych ofert, proponowane stawki oraz ilość pracy. Dla naszych użytkowników, którzy będą stawiać swoje pierwsze kroki w tym zawodzie, przygotowaliśmy mały poradnik. Jak być dobrym kelnerem w Warszawie? Kelner Warszawa
Kelner Warszawa – początek wizyty
1. Kluczowe dla pobytu gościa w restauracji jest to, aby czuł się dobrze od momentu przekroczenia progu lokalu. Dlatego pamiętaj o tym, aby zawsze któryś z pracowników stał przy wejściu i był gotowy na przydzielenie wolnego stolika.
2. Pamiętaj również o tym, aby szybko podejść do stolika, przy którym siedzą nowi goście i podać karty menu. W ramach tzw. ,,przełamania lodów” zapytaj na początek, czego chcieliby się napić.
Obsługa gościa
3. Miej w głowie, które danie lub napój z karty warto polecić – wiedza nt serwowanych posiłków to absolutna podstawa. Może zaprocentuje to na koniec dodatkowym napiwkiem? Pamiętaj, że to właśnie Ty jesteś łącznikiem pomiędzy gościem a kuchnią. Zadbaj o to, aby ta relacja od samego początku była wyjątkowa.
4. Traktuj wszystkich gości przy stole w taki sam sposób – może wydawać się banalne, lecz niestety praktyka pokazuje, że pracownicy gastronomii często o tym zapominają.
5. Zadbaj o to, aby interesować się tym, czy na stołach gości wszystko jest w porządku. Nie rób tego jednak zbyt często, ponieważ goście mogą poczuć się w ten sposób niekomfortowo. Wypracuj sobie odpowiedni nawyk, np. patrz na zegarek co 20-30 minut i wtedy podchodź do stolika.
Kelner Warszawa – tips & tricks
6. W momencie podawania butelki wina do stołu, nie bój się zapytać, który z gości będzie je testował. W 21 wieku nie wszystkie czynności wykonuje mężczyzna, w związku z tym aby nie popełnić faux pas, dobrą praktyką kelnera Warszawa jest to, aby upewniać się do zamiarów gości.
7. Last, but not least – na każde ,,dziękuję” klienta odpowiadamy w ten sam sposób. Zapamiętaj te rady, jeżeli chcesz być dobrym kelnerem w Warszawie.
Jeżeli jesteś ciekawy, w jaki sposób wyrobić książeczkę sanepidowską do prac związanych z podawaniem jedzenia, przeczytasz o tym TUTAJ.
Natomiast co do wskazówek w formie video, polecamy ten poradnik.