Staffly sp. z o.o. realizuje projekt: „Przeprowadzenie prac B+R nad technologią matchmakingu pracy tymczasowej na podstawie czynników psychometrycznych” realizowany w ramach powierzenia grantu zgodnie z Projektem: „303 Innovation Fund”
Cel projektu: Opracowanie technologii, która umożliwi pogłębioną analizę i profilowanie użytkowników portalu na potrzeby lepszego dopasowania zleceń w celu zwiększenia efektywności wykonywanej przez nich pracy.
Dofinansowanie projektu grantowego: 800 000 PLN
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach Programu Inteligentny Rozwój.
To startup HR Tech, weryfikujący kluczowe cechy osobowości kandydatów na stanowiska niskiego i średniego szczebla za pomocą autorskich testów psychometrycznych, które są dziełem zespołu badawczego złożonego z psychologów, psychometrów, socjologów, statystyków i trenerów karier. Mają one przełożyć się na szybszy proces rekrutacji i brak potrzeby tworzenia CV przez kandydata.
Psychometria w HR
Osobowość to złożony konstrukt, na który składają się przeplatające się ze sobą cechy, zdolności, preferencje, mechanizmy myślenia i działania. Jest ona unikalna i wyjątkowa dla każdego człowieka, a jednocześnie to właśnie ona determinuje, w jakiej pracy sprawdzimy się najlepiej. Od osobowości zależy chociażby to, czy człowiek bardziej pasuje do pracy monotonnej i wymagającej ciągłego skupienia, czy może ruchliwej i pełnej zmiennych bodźców. Mówiąc inaczej, ilu ludzi – tyle osobowości.
W kontekście problemu, który rozwiązuje startup – wysoki wskaźnik rotacji(w badanych przez Staffly przedsiębiorstwach w ujęciu rocznym może dojść nawet od 20 do 40%) jest jednym z najpoważniejszych problemów współczesnych firm na całym świecie. Problem ten wiąże się z niestabilnością zespołu, który ma problem ze współpracą, komunikacją oraz motywacją.
Najbardziej dotkliwe są jednak konsekwencje ekonomiczne, czyli ogromne koszty “utopione” w ciągle powtarzających się rekrutacjach. Testy psychometryczne pozwalają rekruterowi podjąć jak najbardziej obiektywną decyzję co do dopasowania kandydata do stanowiska pracy. Kandydat natomiast otrzymuje natychmiastowy feedback na koniec testu, co jest dla niego dodatkową wartością edukacyjną.
Pierwsze kroki na rynku
Staffly w grudniu 2020 roku otrzymało milion złotych w pierwszej rundzie finansowania od funduszu Czysta3.vc. Premiera aplikacji nastąpiła w październiku 2021 roku, a 2 miesiące później startup został nominowany do nagrody Fintech Summit Awards 2021 obok takich marek jak Microsoft, PKO czy symmetrical.ai, niedawno natomiast stał się oficjalnym partnerem największego systemu do rekrutacji w Polsce – eRecruiter, tworzonego przez Grupę Pracuj.
kolejne 42 firmy testują – wkrótce więcej informacji...