Staffly sp. z o.o. realizuje projekt: „Przeprowadzenie prac B+R nad technologią matchmakingu pracy tymczasowej na podstawie czynników psychometrycznych” realizowany w ramach powierzenia grantu zgodnie z Projektem: „303 Innovation Fund”
Cel projektu: Opracowanie technologii, która umożliwi pogłębioną analizę i profilowanie użytkowników portalu na potrzeby lepszego dopasowania zleceń w celu zwiększenia efektywności wykonywanej przez nich pracy.
Dofinansowanie projektu grantowego: 800 000 PLN
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach Programu Inteligentny Rozwój.
Staffly powstało jako pierwsza w Polsce platforma rekrutacyjna umożliwiająca sprawdzenie predyspozycji kandydatów oraz współpracowników, a tym samym stworzenie skutecznie funkcjonującego zespołu, w którym kompetencje i umiejętności każdej osoby są w pełni wykorzystane i docenione. Zdajemy sobie sprawę, że w niektórych zawodach dużo większe znaczenie ma skuteczna komunikacja, kreatywność i zdolności planistyczne. W innych z kolei najbardziej liczyć się będzie precyzja, sumienność i odporność na stres. Są to jednak czynniki, które bardzo trudno ocenić na etapie zbierania i porównywania zgłoszeń na stanowisko pracy.
Algorytm Staffly automatycznie dokonuje selekcji użytkowników, po czym tworzy listę od najlepiej dopasowanych. Co więcej jest to algorytm uczący się, dzięki czemu wraz z dostarczeniem coraz większej ilości danych, stale udoskonala się, zwiększając swoją precyzyjność.
Nietrafiony dobór pracownika na dane stanowisko skutkuje nie tylko spadkiem efektywności przedsiębiorstwa, ale także może doprowadzić do pogorszenia się nastrojów i współpracy międzydziałowej. Pracownik może odczuwać niezadowolenie ze swojej pracy, nie potrafić utożsamić się z marką, a tym samym nie wykonywać dobrze swoich zadań.
Rozwiązaniem jest psychometria, która pozwala przewidzieć, w jaki sposób pracownicy będą się zachowywać i jaki styl pracy będzie dla nich najlepszy. W ten sposób można obsadzić stanowiska ludźmi, którzy idealnie wpasowują się w ich profil, dzięki czemu będą poprawnie i z pasją wypełniać swoje obowiązki.
Schematy i standardy wykorzystywane w przedsiębiorstwach mają na celu usystematyzować organizację pracy, zapewnić sprawną współpracę poszczególnych działów oraz prowadzić spójną komunikację z klientami i kontrahentami.
Nowi pracownicy muszą zatem mierzyć się ogromem informacji i dostosować swój styl pracy do założeń firmy. Nie zawsze idzie to w parze z ich osobowością, co doprowadza do konfliktu między tym, co robią, a tym, co chcieliby robić. Precyzyjne dopasowanie pracownika do stanowiska i organizacji daje gwarancję, że znacznie szybciej odnajdzie się on w nowym miejscu pracy. Mając wcześniej wgląd w wyniki psychometryczne pracownika, można znacznie usprawnić cały proces wdrożenia go do działu oraz całej firmy.
W procesach rekrutacyjnych kładzie się nacisk przede wszystkim na doświadczenie zawodowe, kwalifikacje i umiejętności kandydatów. Nie sposób jednak sprawdzić, czy dana osoba będzie potrafiła współpracować, rozwiązywać konflikty czy planować swoje zadania. W efekcie często okazuje się, że po rozpoczęciu współpracy pracownik nie jest w stanie funkcjonować w strukturach organizacyjnych firmy.
Kluczowym czynnikiem podczas selekcji kandydatów jest zatem dobór pracownika nie tylko pod względem wykształcenia i kwalifikacji, ale także kompetencji miękkich wymaganych na danym stanowisku. Dzięki testom psychometrycznym wypełnianym przez użytkowników Staffly, pracodawca już na samym początku procesu rekrutacji widzi wyniki kandydata z poszczególnych obszarów. Może zatem podjąć decyzję na podstawie predyspozycji do pełnienia określonej roli, kompetencji indywidualnych i społecznych, a także możliwości intelektualnych kandydata.
80% firm z listy Fortune 500 w Stanach Zjednoczonych (np. Apple, Wallmart, AT&T) oraz 75% z rankingu 100 najlepszych firm w Wielkiej Brytanii (np. BP, GSK i Unilever) korzysta z testów psychometrycznych. Dotyczy to zarówno rekrutacji kandydatów, jak i planowania ścieżki kariery już zatrudnionych pracowników. Na zmniejszenie rotacji oraz zwiększenie efektywności wpływ ma poczucie spełnienia i zadowolenia ze swojej pracy. Pracownik musi wiedzieć, do czego dąży i systematycznie wspinać się w firmowej hierarchii. Każdy posiada jednak inne preferencje i ceni sobie inne aspekty pracy, dlatego trudno jest stworzyć uniwersalny model, który zaspokoiłby potrzeby każdego z pracowników.
Do tematu trzeba podejść indywidualnie, jednak wcale nie oznacza to, że rozwiązanie nie może być zautomatyzowane. Posiadając wgląd w wyniki testów psychometrycznych i profil zawodowy pracownika, można zaplanować jego ścieżkę kariery zgodnie z jego indywidualnymi preferencjami. Otrzyma on to, czego chce i co jest mu potrzebne. W ten sposób zmniejsza się szansę, że przejdzie do innej firmy lub ucierpi za sprawą wypalenia zawodowego.
Dodawanie ofert pracy za pomocą Staffly jest proste i intuicyjne. Uzupełnij informacje ogólne, warunki, opis, wynagrodzenie i dodaj bezpłatną ofertę pracy.
Zaloguj się i DODAJ OFERTĘ PRACY