Skip to main content
Porozmawiajmy
Logotypy Uni Europejskiej
Logotypy Uni Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - Programu Inteligentny Rozwój i Narodowego Centrum Badań i Rozwoju

Informacja o dofinansowaniu

Staffly sp. z o.o. realizuje projekt: „Przeprowadzenie prac B+R nad technologią matchmakingu pracy tymczasowej na podstawie czynników psychometrycznych” realizowany w ramach powierzenia grantu zgodnie z Projektem: „303 Innovation Fund”

Cel projektu: Opracowanie technologii, która umożliwi pogłębioną analizę i profilowanie użytkowników portalu na potrzeby lepszego dopasowania zleceń w celu zwiększenia efektywności wykonywanej przez nich pracy.

Dofinansowanie projektu grantowego: 800 000 PLN

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach Programu Inteligentny Rozwój.

Śledź nas

Integracja Staffly i eRecruiter – czyli nowe możliwości dla rekruterów

2022-02-17

Człowiek czerpie wiedzę z dwóch źródeł: poprzez własne doświadczenia oraz doświadczenia innych. Jest to podstawowe założenie psychologii, które potwierdza ewolucyjny sukces ludzkości. Ważne jest jednak to, aby czerpać wiedzę od najlepszych. Zasada ta sprawdza się również w biznesie. Wartościowa współpraca daje ogromne możliwości rozwoju oraz otwiera nowe drogi dla innowacji. 

W Staffly wierzymy, że wspólnymi siłami możemy osiągnąć więcej. Udowodniliśmy to, gdy nasz zespół ciężką pracą stworzył i wprowadził pierwszą w Polsce aplikację dopasowującą kandydatów do stanowiska pracy. Dzięki psychometrii i ocenie cech osobowości możemy dostarczyć idealnych pracowników na stanowiskach niskiego szczebla. Teraz idziemy o krok dalej i rozszerzamy swoje usługi poprzez podjęcie współpracy z najpopularniejszym polskim ATS’em grupy Pracuj.pl – eRecruiter

Czym jest eRecruiter?

eRecruiter to ATS (Applicant Tracking System) oferowany przez grupę Pracuj.pl, który stanowi najpopularniejsze w Polsce narzędzie do elektronicznej obsługi aplikacji kandydatów do pracy. Wykorzystywany jest przede wszystkim przez firmy, które prowadzą wiele rekrutacji w tym samym czasie. Za pomocą ATS’u rekruterzy mogą gromadzić i zarządzać danymi osób, które odpowiadają na ogłoszenie o pracę, dzięki czemu cały proces zyskuje większą kontrolę oraz przejrzystość. 

eRecruiter wspiera rekruterów w rekrutacji zdalnej oraz pozyskiwaniu talentów dla swojej firmy. Dzięki efektywnym rozwiązaniom wprowadzonym na każdym etapie rekrutacji, moduł cieszy się ogromnym zaufaniem, a tym samym stał się najpopularniejszym w Polsce narzędziem ułatwiającym pozyskiwanie wykwalifikowanych pracowników. 

Dzięki wykorzystaniu eRecruiter firmy mogą zaplanować, przeprowadzić oraz zautomatyzować proces rekrutacji, szczególnie w ujęciu wielokanałowym, czyli sytuacji, gdy aplikacje pochodzą z różnych źródeł. Zazwyczaj ogłoszenia o pracę umieszczane są w kilku miejscach (np. na przeznaczonych do tego portalach), a ATS zbiera je wszystkie, ułatwiając przeprowadzenie analizy i selekcji. Rekruterzy mogą monitorować status rekrutacji oraz raportować ich efektywność w przyjaznej wizualnie formie (np. poprzez wykresy). 

Jednocześnie system dba o pozytywne wrażenia kandydatów z procesów rekrutacyjnych poprzez oferowanie spotkań online, gotowych szablonów wiadomości oraz spersonalizowanej korespondencji zbiorowej. W ten sposób kandydaci zawsze otrzymują informację zwrotną i wiedzą, na jakim etapie rekrutacji się znajdują. Pomaga to kreować pozytywny wizerunek pracodawcy i znacznie zminimalizować ryzyko otrzymania negatywnych opinii. A jako że platforma gromadzi wrażliwe dane kandydatów o pracę, ich przetwarzanie odbywa się zgodnie z obowiązującymi przepisami RODO

Jakie korzyści niesie integracja Staffly i eRecruiter?

Dzięki zintegrowaniu modułu eRecruiter z aplikacją Staffly rekruterzy zwiększają szansę na znalezienie pracownika idealnie dopasowanego do stanowiska. Kandydat otrzymuje bowiem link do testu psychometrycznego, który mierzy jego osobowość. Analiza obejmuje między innymi poziom komunikatywności, odporności na stres czy odpowiedzialności. Test dostarcza informacji o osobowości człowieka, a także pozwala przewidzieć jego zachowania w miejscu pracy. Umożliwia ocenę, czy dany kandydat będzie potrafił dostosować się do firmy i współpracować z pozostałymi pracownikami. W ten sposób można dokonać wyboru osoby najlepiej pasującej do stanowiska, stylu pracy, obowiązków oraz roli w organizacji. 

Link do testu psychometrycznego kandydat otrzymuje poprzez SMS lub e-mail. O tym, na jakim etapie rekrutacji wiadomość zostanie do niego wysłana, decyduje rekruter – narzędzie najlepiej sprawdza się na etapie preselekcji kandydatów. Jeśli kandydat nie wypełni testu, po 24 godzinach otrzyma przypomnienie tym samym kanałem komunikacji.

Włączenie linkowanych testów psychometrycznych do procesu rekrutacji niesie szereg korzyści zarówno dla kandydata, jak i rekrutera. Osoba ubiegająca się o pracę zyskuje pewność, że jeśli zostanie zatrudniona to nowe miejsce pracy będzie doskonale do niej pasować pod względem osobowości. Natomiast rekruter otrzymuje dostęp do wyników testu, które wskazują na poziom dopasowania kandydata do wolnego wakatu. Wyniki umiejscawiają daną osobę na skali od niskiego do wysokiego stopnia dopasowania. Oprócz tego rekruter widzi poziom zgodności dla poszczególnych cech osobowości kandydata, co pozwala zaprosić na rozmowę kwalifikacyjną najlepszych kandydatów bez znajomości wiedzy z zakresu psychologii.

Jak zintegrować oba systemy?

Jeśli potrzebujesz pomocy z integracją, skontaktuj się ze swoim opiekunem eRecruiter, który przekieruje Cię do odpowiedniej osoby w Staffly.

Integracja rekrutacji prowadzonych na platformie eRecruiter z testami psychometrycznymi od Staffly jest czynnością, którą można wykonać z pomocą opiekuna. Włączenie usługi dokonuje się poprzez eRecruiter.

Zapisz się do naszego
newslettera

Regularnie otrzymuj aktualne informacje i wskazówki dotyczące zarządzania talentami w procesie rekrutacji

moneypl_logo
Nominacja Technologia Roku 2024
Aula Polska logo
Nominacja Aula Polska 2024
EEC Challenge 2023
Finalista EEC Startup Challenge 2023
Innowacyjny Lider logo
Laureat Innowacyjny Lider 2023