Skip to main content
Porozmawiajmy
Logotypy Uni Europejskiej
Logotypy Uni Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - Programu Inteligentny Rozwój i Narodowego Centrum Badań i Rozwoju

Informacja o dofinansowaniu

Staffly sp. z o.o. realizuje projekt: „Przeprowadzenie prac B+R nad technologią matchmakingu pracy tymczasowej na podstawie czynników psychometrycznych” realizowany w ramach powierzenia grantu zgodnie z Projektem: „303 Innovation Fund”

Cel projektu: Opracowanie technologii, która umożliwi pogłębioną analizę i profilowanie użytkowników portalu na potrzeby lepszego dopasowania zleceń w celu zwiększenia efektywności wykonywanej przez nich pracy.

Dofinansowanie projektu grantowego: 800 000 PLN

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach Programu Inteligentny Rozwój.

Śledź nas
2020-05-10
# Tematy
Śledź nas

Praca tymczasowa – 5 porad przed pierwszym zleceniem

2020-05-10

Praca tymczasowa może być traktowana jako dobry sposób na szybki zarobek bez stałych zobowiązań – zapewne to jeden z powodów, dla których znalazłeś się na naszym portalu. To bardzo dobrze, ponieważ pracodawcy szukają pracowników tymczasowych w naprawdę wielu branżach. Przykładowo, Staffly oferuje Ci zatrudnienie w hotelach, pracy zdalnej lub przy organizacji eventów. Ważne jest, żeby przed podjęciem się pierwszego zlecenia być do niego dobrze przygotowanym.

1. Dokładnie przestudiuj ofertę pracy

Właściwa informacja jest kluczem do edukacji. W związku z tym, przed podpisaniem pierwszej umowy, dokładnie sprawdź jej warunki, które musisz spełnić. Upewnij się, że wyznaczonego dnia o danej godzinie na pewno jesteś dyspozycyjny, a także czy transport do miejsca pracy nie sprawi Ci wcześniej dodatkowych problemów.

2. Zadbaj o dobry kontakt z pracodawcą

Odpowiednia komunikacja to podstawa każdej pracy, nie tylko tymczasowej. Jeżeli chcesz uniknąć niedomówień, nie bój się dopytać o wszystkie szczegóły przed rozpoczęciem zlecenia. Pracodawca chętnie udzieli wszystkich informacji.

3. Bądź punktualny/a

Nikt z nas nie wspomina dobrze sytuacji, w której ktoś nie przyszedł na czas, prawda? Postaraj się być na co najmniej 15 minut przed godziną, która została podana w ofercie pracy. Da Ci to możliwość spokojnego przygotowania się do wykonania zadania. A może pracodawca przewidział jeszcze krótkie szkolenie? Praca tymczasowa potrafi czasami zaskoczyć.

4. Uprzejmość i kultura to podstawa w pracy tymczasowej

Każdemu z nas lepiej się pracuje kiedy otoczony jest uśmiechniętymi ludźmi – są na to odpowiednie badania rynku pracy. Badania naukowców z uniwersytetu w Warwick wykazały, że zadowoleni pracownicy są o 12% bardziej produktywni. Z kolei negatywne emocje osłabiają nasze wzajemne więzi i sprawiają, że nasza efektywność zdecydowanie spada.

5. Przed zakończeniem pracy dodatkowej upewnij się, czy pracodawca nie ma do niej żadnych zastrzeżeń

Solidność to fundament dobrze wykonanego zadania. Czasami jednak zarówno pracodawca, jak i pracownik tymczasowy mogą rozumieć ją odrobinę inaczej. W związku z tym, zanim wykonasz tzw. ,,ostatni ruch”, zapytaj przełożonego, czy jest zadowolony z Twoich usług. Kto wie, może to początek dłuższej i owocnej współpracy?

Przygotowaliśmy z tej okazji ciekawy i edukujący poradnik o pracy tymczasowej, wejdź TU.

moneypl_logo
Nominacja Technologia Roku 2024
Aula Polska logo
Nominacja Aula Polska 2024
EEC Challenge 2023
Finalista EEC Startup Challenge 2023
Innowacyjny Lider logo
Laureat Innowacyjny Lider 2023