Praca tymczasowa – 5 porad przed pierwszym zleceniem
Praca tymczasowa może być traktowana jako dobry sposób na szybki zarobek bez stałych zobowiązań – zapewne to jeden z powodów, dla których znalazłeś się na naszym portalu. To bardzo dobrze, ponieważ pracodawcy szukają pracowników tymczasowych w naprawdę wielu branżach. Przykładowo, Staffly oferuje Ci zatrudnienie w hotelach, pracy zdalnej lub przy organizacji eventów. Ważne jest, żeby przed podjęciem się pierwszego zlecenia być do niego dobrze przygotowanym.
1. Dokładnie przestudiuj ofertę pracy
Właściwa informacja jest kluczem do edukacji. W związku z tym, przed podpisaniem pierwszej umowy, dokładnie sprawdź jej warunki, które musisz spełnić. Upewnij się, że wyznaczonego dnia o danej godzinie na pewno jesteś dyspozycyjny, a także czy transport do miejsca pracy nie sprawi Ci wcześniej dodatkowych problemów.
2. Zadbaj o dobry kontakt z pracodawcą
Odpowiednia komunikacja to podstawa każdej pracy, nie tylko tymczasowej. Jeżeli chcesz uniknąć niedomówień, nie bój się dopytać o wszystkie szczegóły przed rozpoczęciem zlecenia. Pracodawca chętnie udzieli wszystkich informacji.
3. Bądź punktualny/a
Nikt z nas nie wspomina dobrze sytuacji, w której ktoś nie przyszedł na czas, prawda? Postaraj się być na co najmniej 15 minut przed godziną, która została podana w ofercie pracy. Da Ci to możliwość spokojnego przygotowania się do wykonania zadania. A może pracodawca przewidział jeszcze krótkie szkolenie? Praca tymczasowa potrafi czasami zaskoczyć.
4. Uprzejmość i kultura to podstawa w pracy tymczasowej
Każdemu z nas lepiej się pracuje kiedy otoczony jest uśmiechniętymi ludźmi – są na to odpowiednie badania rynku pracy. Badania naukowców z uniwersytetu w Warwick wykazały, że zadowoleni pracownicy są o 12% bardziej produktywni. Z kolei negatywne emocje osłabiają nasze wzajemne więzi i sprawiają, że nasza efektywność zdecydowanie spada.
5. Przed zakończeniem pracy dodatkowej upewnij się, czy pracodawca nie ma do niej żadnych zastrzeżeń
Solidność to fundament dobrze wykonanego zadania. Czasami jednak zarówno pracodawca, jak i pracownik tymczasowy mogą rozumieć ją odrobinę inaczej. W związku z tym, zanim wykonasz tzw. ,,ostatni ruch”, zapytaj przełożonego, czy jest zadowolony z Twoich usług. Kto wie, może to początek dłuższej i owocnej współpracy?
Jeżeli teraz jesteś już gotowy aby przyjąć swoje pierwsze zlecenie – zarejestruj się TUTAJ. Przygotowaliśmy z tej okazji ciekawy i edukujący poradnik o pracy tymczasowej, wejdź TU.