Skip to main content
Porozmawiajmy
Logotypy Uni Europejskiej
Logotypy Uni Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - Programu Inteligentny Rozwój i Narodowego Centrum Badań i Rozwoju

Informacja o dofinansowaniu

Staffly sp. z o.o. realizuje projekt: „Przeprowadzenie prac B+R nad technologią matchmakingu pracy tymczasowej na podstawie czynników psychometrycznych” realizowany w ramach powierzenia grantu zgodnie z Projektem: „303 Innovation Fund”

Cel projektu: Opracowanie technologii, która umożliwi pogłębioną analizę i profilowanie użytkowników portalu na potrzeby lepszego dopasowania zleceń w celu zwiększenia efektywności wykonywanej przez nich pracy.

Dofinansowanie projektu grantowego: 800 000 PLN

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach Programu Inteligentny Rozwój.

Śledź nas
2022-07-14
# Tematy
Śledź nas

Staffly pozyskuje 2 mln złotych od Freya Capital i Protos Next

2022-07-14

To startup HR Tech, weryfikujący kluczowe cechy osobowości kandydatów na stanowiska niskiego i średniego szczebla za pomocą autorskich testów psychometrycznych, które są dziełem zespołu badawczego złożonego z psychologów, psychometrów, socjologów, statystyków i trenerów karier. Mają one przełożyć się na szybszy proces rekrutacji i brak potrzeby tworzenia CV przez kandydata.

Psychometria w HR

Osobowość to złożony konstrukt, na który składają się przeplatające się ze sobą cechy, zdolności, preferencje, mechanizmy myślenia i działania. Jest ona unikalna i wyjątkowa dla każdego człowieka, a jednocześnie to właśnie ona determinuje, w jakiej pracy sprawdzimy się najlepiej. Od osobowości zależy chociażby to, czy człowiek bardziej pasuje do pracy monotonnej i wymagającej ciągłego skupienia, czy może ruchliwej i pełnej zmiennych bodźców. Mówiąc inaczej, ilu ludzi – tyle osobowości.

W kontekście problemu, który rozwiązuje startup – wysoki wskaźnik rotacji(w badanych przez Staffly przedsiębiorstwach w ujęciu rocznym może dojść nawet od 20 do 40%) jest jednym z najpoważniejszych problemów współczesnych firm na całym świecie. Problem ten wiąże się z niestabilnością zespołu, który ma problem ze współpracą, komunikacją oraz motywacją.

Najbardziej dotkliwe są jednak konsekwencje ekonomiczne, czyli ogromne koszty “utopione” w ciągle powtarzających się rekrutacjach. Testy psychometryczne pozwalają rekruterowi podjąć jak najbardziej obiektywną decyzję co do dopasowania kandydata do stanowiska pracy. Kandydat natomiast otrzymuje natychmiastowy feedback na koniec testu, co jest dla niego dodatkową wartością edukacyjną.

Pierwsze kroki na rynku

  • Od momentu startu produktu w krótkim czasie udało nam się pozyskać wiodących klientów b2b, takich jak m. in Toyota Motor Manufacturing Poland, Leroy Merlin, Action czy innych, którzy są liderami w swoich branżach. Złożyła się na to tytaniczna praca całego zespołu Staffly, który udowodnił realną wartość – zaznacza Filip Sobel, CEO & Founder.
  • Teraz dzięki dodatkowym środkom chcemy iść dalej i poszerzać naszą ofertę produktową, co pozwoli na jeszcze szybszy wzrost, a w dalszej perspektywie – wyjście za granicę. Zaufanie inwestorów o tak uznanym profilu na rynku jest dla nas impulsem do jeszcze cięższej pracy, a wspólnymi siłami możemy więcej – dodaje.

Staffly w grudniu 2020 roku otrzymało milion złotych w pierwszej rundzie finansowania od funduszu Czysta3.vc. Premiera aplikacji nastąpiła w październiku 2021 roku, a 2 miesiące później startup został nominowany do nagrody Fintech Summit Awards 2021 obok takich marek jak Microsoft, PKO czy symmetrical.ai, niedawno natomiast stał się oficjalnym partnerem największego systemu do rekrutacji w Polsce – eRecruiter, tworzonego przez Grupę Pracuj.

  • Naszym zdaniem Staffly to przede wszystkim ambitny, komplementarny i dynamiczny zespół, który udowodnił już swoją wartość. Naszym zdaniem innowacje HR Tech, na które przeznaczane są coraz większe środki w przedsiębiorstwach to sektor, który odegra sporą rolę w nadchodzących latach – także na etapie rekrutacji. Widzimy spory potencjał w Staffly, które może naprawdę sporo na tym rynku namieszać. Mamy nadzieję, że z naszą drobną pomocą” – zauważa Michał Lewandowski, Managing Partner Freya Capital.
  • Staffly  to rozwiązanie, które celnie odpowiada na aktualne potrzeby swoich klientów. Branża HR Tech dynamicznie się rozwija i bez wątpienia ten trend będzie się utrzymywał. Zmniejszenie rotacji pracowników, skrócenie procesu rekrutacyjnego, to wyzwania, z którymi ciągle mierzy się HR, a takie narzędzia jak Staffly, efektywnie rozwiązujące tego typu problemy, są przyszłością tej branży. Jesteśmy pod wrażeniem portfela klientów jaki Staffly obsługuje i jaką wartość dla nich daje narzędzie Staffly. Bardzo wysoko oceniamy też zespół, który wyznaczył jasną strategię rozwoju. Postanowiliśmy zaangażować się kapitałowo jako Protos Next VC ponieważ uważamy, że to rozwiązanie ma szansę być wdrażane w wielu krajach na całym świecie. – podsumowuje Paweł Sikorski, Founding Partner w Protos Next VC.
moneypl_logo
Nominacja Technologia Roku 2024
Aula Polska logo
Nominacja Aula Polska 2024
EEC Challenge 2023
Finalista EEC Startup Challenge 2023
Innowacyjny Lider logo
Laureat Innowacyjny Lider 2023