Skip to main content
Porozmawiajmy
Logotypy Uni Europejskiej
Logotypy Uni Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - Programu Inteligentny Rozwój i Narodowego Centrum Badań i Rozwoju

Informacja o dofinansowaniu

Staffly sp. z o.o. realizuje projekt: „Przeprowadzenie prac B+R nad technologią matchmakingu pracy tymczasowej na podstawie czynników psychometrycznych” realizowany w ramach powierzenia grantu zgodnie z Projektem: „303 Innovation Fund”

Cel projektu: Opracowanie technologii, która umożliwi pogłębioną analizę i profilowanie użytkowników portalu na potrzeby lepszego dopasowania zleceń w celu zwiększenia efektywności wykonywanej przez nich pracy.

Dofinansowanie projektu grantowego: 800 000 PLN

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach Programu Inteligentny Rozwój.

Śledź nas
2023-12-13
# Tematy
Śledź nas

Staffly pozyskuje kolejną rundę finansowania od Freya Capital

2023-12-13

Fundusz VC Freya Capital dokonał kolejnej inwestycji (follow-on) w startup HR Tech Staffly, który przy pomocy technologii i krótkich oraz personalizowanych testów w rekrutacji wspiera selekcję najlepszych kandydatów i obniżenie rotacji w ramach rekrutacji niższego i średniego szczebla. Kwota inwestycji nie została ujawniona.

Inwestycja Freya Capital to kolejny już zakup pakietu udziałów w Staffly. Wcześniej, w czerwcu 2022 roku fundusz w koinwestycji z Protos Next VC zainwestował w spółkę 2 miliony złotych.

Rozwiązanie Staffly polega na wsparciu działów HR w codziennej, ciężkiej pracy i wdrożeniu w proces selekcji narzędzia do selekcji kandydatów, stworzonego przez dedykowany zespół psychologa, psychometry, socjologa i statystyka. Testy zintegrowane są z najpopularniejszymi systemami do rekrutacji (ATS), gwarantując automatyczną wysyłkę SMS/mail z linkiem do testu oraz automatyczny feedback zarówno dla kandydata, jak i dla rekrutera.

W 2023 roku startup Staffly osiągnął czterokrotny wzrost, rozszerzając portfolio klientów o uznane na rynku marki klientów korporacyjnych, takich jak np. T-Mobile, PKP Intercity, Credit Agricole, InPost, Rafinerię Gdańską, Greenpeace I wiele innych. Startup HR – Tech opublikował także kilka case studies przeprowadzonych w ramach Proof of Concept – przyspieszenie selekcji w Action o 85%, trzykrotne obniżenie rotacji w firmie z branży retail, przyspieszenie selekcji w PKP Intercity o 80% czy zwiększenie efektywności działu HR w Telekadrze (Contact Sales).

Oprócz Freya Capital wśród dotychczasowych inwestorów znajdują się fundusze Protos Next i Czysta3.vc.

– Ostatni rok to wytężona praca całego zespołu Staffly nad rozwojemi i komercjalizacją produktu, potwierdzona wieloma udanymi wdrożeniami u klientów korporacyjnych. Ta inwestycja to nie tylko potwierdzenie wartości naszych codziennych działań na przestrzeni tego czasu, ale także spełnienia oczekiwań postawionych przed nami przez inwestorów podczas poprzedniej rundy. Przeznaczone środki planujemy na rozwój produktu w alternatywnych kanałach sprzedaży oraz dostosowanie testów Staffly do próby generalnej za granicą – mówi Filip Sobel, CEO Staffly.

– Mocno wierzymy w innowacyjny zespół Staffly, z którym jesteśmy w stałym kontakcie, omawiając wiele elementów działalności i wspierając startup w codziennych wyzwaniach. Jesteśmy podekscytowani tempem wzrostu spółki, dlatego zdecydowaliśmy się na kolejną inwestycję w Staffly. Spółka rośnie w siłę i zajmuje coraz bardziej znaczącą pozycję na innowacyjnym rynku, jakim jest HR – Tech. – podsumowuje Michał Lewandowski, Managing Partner Freya Capital.

Zapisz się do naszego
newslettera

Regularnie otrzymuj aktualne informacje i wskazówki dotyczące zarządzania talentami w procesie rekrutacji

moneypl_logo
Nominacja Technologia Roku 2024
Aula Polska logo
Nominacja Aula Polska 2024
EEC Challenge 2023
Finalista EEC Startup Challenge 2023
Innowacyjny Lider logo
Laureat Innowacyjny Lider 2023